Alt yapı çalışmaları tamamlanan Sarıkamış’ta tüm yollar sıcak asfalt yapılacak.

Türkiye’nin en iyi kayak tesislerine sahip, şehitler diyarı Sarıkamış’ta alt yapı çalışmalarını tamamlayan belediye ilçenin tüm yollarını sıcak asfalt yapacak. Sarıkamış’ın başarılı Belediye Başkanı Göksal Toksoy, ilçenin tüm yollarını sıcak asfalt (BSK) kaplama yapacağı Solakoğlu Firması ile sözleşme imzaladı.

Sarıkamış Belediye Başkanlığı’nda bir araya gelen taraflar, sözleşme imzalayarak ilçenin tüm yollarının sıcak asfalt yapılması için düğmeye basıldı.

Göksal Toksoy, “Göreve geldiğimiz de Sarıkamış’ta alt yapı sorunu vardı. İlçenin alt yapısı yoktu. Mevcut alt yapıda iflas etmişti. İlk iş olarak alt yapıdan çalışmalarımızı başlattık. Başta su olmak üzere kanalizasyon, Telekom, Doğalgaz ve elektrik olmak üzere Sarıkamış’ın alt yapı sorunlarını ortadan kaldırdık. Tabi yollarımızı da buna paralel olarak yaptık. Ancak Sarıkamış, Sarıkamışlılar modern yolara layıktı. Bundan dolayı ilçenin tüm yollarının sıcak asfalt yapılmasına karar verdik ve bugünde ilgili firmayla imzalarımızı attık. Yakında sıcak asfalt çalışmalarına başlanacak” dedi.