ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde trafik sorununu ortadan kaldırması amacıyla Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen Side köprülü kavşak projesi 150 milyon liraya ihale edildi.

Manavgat’ta çevre yolu üzerindeki ulaşım sorununa çözüm bulmak, özellikle bazı noktalarda meydana gelen ölümcül trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan katlı kavşak projesinde çalışmalar sürüyor. Çalışmalar kapsamında Sanayi Kavşağı ve Sorgun Bulvarı otogar katlı kavşağı hizmete girerken, geliş gidiş ayrı ayrı olmak üzere toplam 2 kilometre uzunluğunda yapılması planlanan batı Side köprülü kavşağı projesi de 150 milyon liraya ihale edildi. Şubat 2019 yılında tamamlanması planlanan projeyle birlikte Manavgat çevre yolundan geçiş süresinin 6 dakikaya düşeceği belirtildi.

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, “Manavgat’ın batı yönünden girişini ve Side kavşaklarını kapsayan Batı- Side Köprülü Kavşağı projesi geçen yıl 16 Kasım’da onaylandı ve ihalesi 24 Mayıs’ta tamamlandı. Batı Side Köprülü Kavşağı inşaatına en kısa sürede yer teslimi yapılarak başlanacak ve 2019 yılı Şubat ayında bitirilerek trafiğe açılacak” dedi.

Başkan Öz, köprülü kavşağın yapılmasının güvenli ve beklemeden geçişin sağlanması açısından büyük önem taşıdığını kaydederek, “Ülkemizin en büyük turizm potansiyeline sahip olan Manavgat şehir geçişi kavşaklarından biri olan Batı- Side kavşağının yapımıyla birlikte Manavgat çevre yolundan geçiş süresi 6 dakikaya düşecek. Projenin toplam maliyeti ise 150 milyon liradır” diye konuştu.