Mardin Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalar ile şehre güzellikler katmaya devam ediyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalar ile şehre güzellikler katmaya devam ediyor. 1 yıl içinde projeleriyle başarıdan başarıya koşan Büyükşehir Belediye yol yapım çalışmalarıyla da rekorları alt üst etti.

2017 yılında Mardin Büyükşehir Belediyesi, 1100 kilometresi sıcak asfalt 650 kilometresi sathi kaplama olmak üzere 1 bin 750 kilometre yolu da şehre hediye etti. Ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan mutabakat neticesinde de 500 km sıcak asfalt yapılarak toplamda 2 bin 250 km yol rakamına ulaşıldı. Öte yandan 2018 yılında sıcak asfalt çalışmalarıyla Mardin’in yolların üst düzeye çıkarılması hedefleniyor

Yapılan yatırımlar hakkında açıklama yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Biz 650 milyon lira borç ile Büyükşehir Belediyesini devralmıştık. Bu borcun 90 milyonunu ödedik. Bütçemizin son kuruşuna kadar hemşerilerimiz hizmetle tanıştı. Yaklaşık 470 milyon TL’lik alt yapı yatırımı yaptık. Bakanlıklarımızın da desteği ile ilimizde toplam 1 milyar 200 milyon lira şehrimize yatırım yapılmış oldu. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2018 yılının programını yaptık. Tıpkı 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da önemli işler yapacağız” dedi.